Ny uke😊

Toril
Toril

Æsj, sov dĂ„rlig i natt. VĂ„knet av diverse; biler som kjĂžrte forbi, noen som spratt en ball?!?, brĂ„keregn og bare av meg selv. Trodde jeg var tilbake pĂ„ sove-som-en-stein-sporet, men tydeligvis ikke. Æsj. Jaja. SĂ„ fĂ„r dagen bli som den blir. Har ikke de helt store planene, sĂ„ det gĂ„r vel greit. Skal ned i bruktsjappa en kjapp tur, ellers ingenting.

Ble ikke noe sengetÞysalg i gÄr, men det hadde jeg heller ikke forventet.

Har sendt melding til sjĂ„fĂžren og hĂ„per han kan hente meg. Gidder ikke scooter nĂ„r vĂŠret er sĂ„pass vĂ„tt. 

Jeg har vondt i hue igjen..litt rart, egentlig, jeg passet pÄ Ä fÄ i meg mye vÊske i gÄr, sÄ det er ikke dét som er feil..men har hivi innpÄ en dobbel Paracet og en vimovo, sÄ hÄper at det gjÞr susen.

Det snegler seg fremover pĂ„ baljefronten....graver litt hver gang jeg er ute og 'plutselig' har jeg tĂžmt Ă©n, 

Tatt ut isopor, fylt lecakuler i bunnen og nesten tĂžmt Ă©n til! Men den blir for full, sĂ„ jeg mĂ„ ha noe annet Ă„ ha jord i. Skal snart dra, sĂ„ jeg gĂ„r ned i boden og henter bĂžtter som jeg kan ha resten i. 

PÊlmer isopor, og plutselig er Jalal pÄ plass, vi drar avgÄrde, er litt tidlig ute, jeg handler vÄrlÞk og agurk mens butikken Äpner.

Er ikke sĂ„ overrasket over at sengetĂžyet jeg skal hente er brettet ut og ligger slengt utover, det er JÆVLA vanskelig Ă„ lese stĂžrrelsen som stĂ„r BÅDE pĂ„ etiketten OG pĂ„ egen lapp, bedre Ă„ ruve det utover og slenge det fra seg nĂ„r man ikke skal ha det allikevel. JĂŠvla dustefolk. Jaja, nĂ„ forsvinner det! SĂ„ da kan dere heller slenge utover det jeg hadde med i dag, TULLINGER!

sÄ det sÄ

Putevar og sengesett pÄ plass, balje, sengesett og isbitbÞtte hentet, sengesett postet pÄ vei hjem, vel pÄ plass i soffan og ganske utslitt. Skal sove litt, tror jeg.

Det var fint med en lur😊helt klart ikke i form enda..hĂ„per pĂ„ en bedre dag i morgen.

Etter litt kyllingsalat kastet jeg meg over baljene igjen og tĂžmte den andre, fisket opp ramslĂžk, var nede i boden og hentet mer leca, og fikk pĂ„ plass alt sammen i den forrige tomme kassen😊sĂ„ da har jeg to tomme kasser og en sekk med jord. Da skal jeg pĂ„ Biltema i morgen og bytte to av kassene, hvis de godtar det. GjenstĂ„r Ă„ se, jeg er litt sent ute med den ene..tar det som det kommer.

Hakke solgt noe i butikken i dag😭😱😭kanskje alle var inne pĂ„ grunn av vĂŠret..ikke godt Ă„ si. I morgen skal det bli opphold, sĂ„ kan jo hĂ„pe det blir litt salg da😊

Jeg ble da ferdig til slutt! Men det tok hele dagen😂nĂ„ er det leca i bunnen, gardin som skille og jord oppĂ„. RamslĂžk pĂ„ plass i den siste og vĂ„rlĂžken jeg kjĂžpte tidligere i dag

Etter enda en hvil tok jeg med isoporen ned og pĂŠlma den😊herlig! Husket tilogmed Ă„ ta med en eske opp sĂ„ jeg fikk pakket isbitbĂžtte. Ahh, shit au, jeg drar ned og leverer den, sĂ„ er det gjort.

Hahaha..trengte bare en unnskylding for Ä kjÞpe is, det har jeg hatt lyst pÄ i DAGEVIS!

Og de var GODE! Sjokolade-karamell var best..men nĂ„ skal jeg snart skjerpe meg litt pĂ„ karbohydratfronten, jeg fĂ„r jo bare lyst pĂ„ mer nĂ„r jeg holder pĂ„ som jeg gjĂžr nĂ„đŸ˜‚det er nesten like ille som alkoholsug! Helt unĂždvendig Ă„ holde pĂ„ sĂ„nn, sĂ„ bare vent og se, snart er det nok! Kanskje jeg skal faste litt igjen. Vi fĂ„r se. Jeg skal ihvertfall slutte Ă„ spise en hel masse karbohydrater.

NĂ„ kan jeg snart legge meg😊kanskje..satte ned prisen pĂ„ en huske jeg har pĂ„ finn pĂ„ vei ned til butikken, og plutselig er det en som vil hente den nĂ„. Tja, hvis hun kommer NÅ, sĂ„ kan jeg holde meg vĂ„ken. Yepp, hun er pĂ„ vei😊den er innmari i veien, sĂ„ fint Ă„ fĂ„ vekk den. Hadde egentlig tenkt til Ă„ ha den selv, men jeg orker ikke bore hull i betong for Ă„ henge den opp..og jeg hĂŠler ikke tanken pĂ„ Ă„ lagre den til jeg flytter tilbake til rekkehuset.

Oi! Hun mente jo virkelig 'nĂ„'! Tre minutter fra siste melding til hun var utenfor! FLOTT😊en svĂŠr ting vekk fra boden! Tenkte kanskje jeg flytter sykkelstativet opp pĂ„ verandaen, sĂ„ blir det enklere Ă„ finne ting der nede. Men det fĂ„r bli en annen gang, nĂ„ er det snart leggetid. FĂžr blodsukkerfallet kommer og tar meg😂

Usikker pÄ om jeg gidder Ä dra ut i morgen, ser an formen..burde vÊrt nede med mer brunt sukker, det var jo en kjempesuksess! Men pÄ en annen side er det ikke sÄ lenge til jeg fÄr en hylle til, da hÄper jeg det gÄr unna ting i en feiende fart! Har forberedt en hel masse fiks ferdig.

Endelig begynner det Ă„ bli mĂžrkt litt tidligere! Jeg gleder meg til vinteren og tussmĂžrke ca dĂžgnet rundt! Det kommer til Ă„ bli uvant Ă„ ikke vĂŠre innpakket i Ăžrten lag med klĂŠr! NĂ„ har jeg jo gulvvarme jeg kan bruke sĂ„ mye jeg vil..men jeg orker ikke ha det sĂ„ varmt, sĂ„ for meg lĂžnner det seg ikke Ă„ ha stipulert forbruk..samme kan det vĂŠre, Ă©n ting mindre Ă„ tenke pĂ„. StrĂžmregningen min har ogsĂ„ sunket ganske betydelig. Siste var pĂ„ rett over hundre, inkludert nettleie😂


Publisert: 22.07.2024, 06:27


Andre artikler