Torsdag

Toril
Ny dag, nye muligheter! Heldigvis ikke så trøtt i dag som jeg har vært! Meeeeen, jeg sov over klokken med to timer. Ække så farlig, skal ikkeno på morgenen.
Det var hyggelig på styremøte i går, vi diskuterte endel saker, skravlet om helt andre ting og stemningen var bra! Det er skikkelig hyggelige folk😊mulig jeg er farget av det andre styret som slett ikke er særlig hyggelige, men jeg koste meg ihvertfall i går!
Jeg våknet overraskende fort og plutselig hadde jeg booket negltime. De har 20% rabatt på drop-in, så da går jeg jo for det, selvom det er en uke for tidlig.
Tja..jeg skal innom tinghuset og i bruktsjappa, så jeg går ned i boden og årner ting. Jeg har mye mer julegreier enn jeg husket, så her er det bare å laste på! Nisser, snøkrystaller, hjerter og annet julerot. Løpere, servietter og duker får også være med😊i tillegg til en stabel teite, ubrukelige juletallerkner. Håper at jeg får solgt ALT🤞
Oioi! Svært så god tid! Deilig. Da kan jeg fullføre en undersøkelse mens jeg venter på manikyristen.
Yey! Fine negler igjen😊da går ferden videre til tinghuset!
Hah, første gang jeg har vært her i et positivt ærend. Testamentet er deponert og jeg kan dø😂sa jeg til damen som hadde null prosent humor..jaja, samme det! Nå er det gjort og endelig er prosjektet fullført😊advokaten mente det var et fiffig testament, psykologen og ruskonsulenten likeså, og jeg er selv veldig fornøyd😊
Da er det bruktsjappa neste. Har lite arbeidslyst og mye mer lyst til å dra hjem, men om jeg skal få solgt julerotet må det jo UT! Javel, jeg bare gjør det.
Traff på en bekjent der nede og ble skravlende med henne ganske lenge. Fikk ordnet litt også, fant ikke alt av redskaper jeg har solgt på finn, sendt melding til damen, men ikke noe svar i tide, så jeg lot det bli igjen. Husket på å ta bilde av tempur-trekket også, men hørte ikke noe der heller, så det ble også igjen. Tok med et håndhåndkle i retur som kan være kjekt å ha nå som utleien er i gang. Blir hyppigere skifting nå, så da er det praktisk med litt flere.
Ryddet vekk et laken som endte i søpla, ryddet vekk endel greier, flyttet om på mye og fikk plass til både løpere, duker og servietter i tillegg til pynt og kakekrukke. Har visst solgt endel ting, den øverste hyllen var nesten tom😊fint det, da😊
Skravlet litt med butikkeier også, i tillegg til en annen selger som ville ha et kurs i finn. På det området begynner jeg å få litt erfaring, så jeg svarte etter beste evne.
Seansen tok kortere tid enn jeg fryktet og da kan jeg dra hjem😊det ble en impulstur innom Kiwi på kylling-shopping, siden de har fileter til under hundre kroner kiloen. Sånt er greit å benytte seg av, jeg spiser mye kylling. Da har jeg 2,8 kilo jeg kan slowcooke i helgen😊mulig jeg kjøper noen kilo til etterhvert. Vi får se.
Hjem til Vilma, og ut på tissetur før det er på tide med litt mat. Kyllingfilet med røde linser, brekkbønner og kantarellstuing var helt innafor. Det blir nesten det samme i morgen, men da med jordskokk istedetfor brekkbønner.
Hah! Mail fra onecall som kan fortelle at jeg slett ikke trenger å betale 159,- for det andre abonnementet, jeg har en rabatt på 80,25 som følger meg. Greit for meg! Da får jeg én GB mer, og betaler 20,- mindre enn jeg betaler i dag😂😝😂jeg skjønner ikke hvordan det kan gå an, men da forblir jeg onecall-kunde! Hvis du vil ha onecall kan du bytte her:
onecall.no/verving/4DFDDD7C
Da får både du og jeg to gratis månedsavgifter😊
Hmm..jeg fikk ikke rabatt hos manikyristen...det var rart..da får jeg sende mail og spørre..det skulle være 20% på drop-in..
Ops, plutselig hadde jeg sovet et par timer igjen! Rart, det der..
Blæ, helthjem er trege med å levere..jeg vil gjerne ha betalt for smartplug'ene jeg sendte i forrige uke..jaja, med utbetaling fra bruktsjappa blir det nok til husleie😊finfint! Da kan jeg sette innover-husleien rett på sparekonto😊sånt er gøy.
Omsider la jeg ut termokopper! Det har tatt sin tid😂
I går rotet jeg meg omsider til å legge ut stekebrett, rist og langpanne. Har tatt sin tid det også..tiltakslyst er veldig mangelvare om dagen. Veggen er stadig like full av sprekker og lateksen ligger fremdeles på kommoden sammen med spiker, hammer, sparkel og annet rot. Bare vent og se, plutselig gjør jeg det! Hah! Nevnte på møtet i går at jeg ville flekkmale i fellesområdene, noe som ble satt pris på, men de syns det var litt voldsomt, og at vi har nok å gjøre. Jeg syns sånt er hyggelig, folk tar bedre vare på ting om det ser pent ut. Så jeg skal vel få kjøpt maling en dag..da kan jeg få malt min egen vegg også!
Jeg tok på meg å skrive til de som står ulovlig parkert..det skal jeg snart gjøre. Også skal jeg lage et skriv ang julegrantenning med påmelding. Jada. Snart.
NÅ fikk jeg svar av dama som skulle ha kjøkkengreier allikevel😂da blir det tur ned igjen i morgen for å hente det..jaja, dint med en tur ut! Og hun ville ha flere andre ting også😊da er det jo verdt det! Ser ut som jeg er kvitt både påleggsbokser, silikonlokk og en kniv i tillegg😊finfint!
Shit, det er snart fredag igjen! Denne uken forsvant!
Kanskje noen vil ha strøm for 500 kroner...? Bruk denne linken og bytt til fjordkraft😊
Lo favør er en grei avtale, om de tilbyr forvaltning er den bedre, men det vet jeg ikke om de gjør akkurat nå. 500,- er ihvertfall penger å ta med seg, du kan jo bare bytte igjen etter en måned eller to til noen andre som har velkomstbonus! Med litt fokus kan man slippe å betale for strøm, men det krever litt jobb, litt flaks og at man følger med.
Hmm..jeg er ikke sulten i det hele tatt, men jeg har skikkelig lyst på knekkebrød med smør, røkt skinke, Jarlsberg og paprika. Det er lenge siden jeg har spist, så jeg går for litt kveldsmat! Hmm..hadde vært godt med sylteagurk også..kanskje jeg skal kjøpe meg det en dag😊
Orker ikke være våken lenger..veldig tidlig å legge seg før 20:30, men da kanskje jeg våkner litt opplagt i morgen😊