Vintersport søndag 8. desember

Svært lite (tysk) fotball denne søndagen (Oberligakampene får vi dessverre ikke odds på) og da blir det et rent vintersport-innlegg.
Langrenn, fellesstart med skibytte fra Lillehammer (20 k)
* Jan Thomas Jenssen vinner @ 34 (Boabet, casumo, Betsafe, betsson)
* Victoria Carl leder etter den klassiske delen @ 34 (hot.bet)
Jeg synes vinneroddsen på 2. mannen fra 20k fri i Ruka (også fellesstart) er for høy. Riktigbnok får han bryne seg på Klæbo i tillegg her, men han slo Klæbo og alle andre i det samme rennet i Ruka sist vinter da han vant og han har en solid finish i løp som dette. Klarte ikke å være med helt inn da det ble gått samme distanse i VC i Trondheim sist vinter (nr 7 da) og løypene her på Lillehammer er tøffer enn i Ruka. Men han er bra i felt og kan på en god dag henge med. Husk at nevnte Klæbo har slitt med en lett forkjølelse denne uken så ikke sikkert han er 100% (selv om han vant sprinten)
Kjempeodds på Carl som leder etter klassisk deler! Hun er utvilsomt i form og gikk helt til finalen på lørdagens sprint (ble nr 4) Ikke sikkert det er en fordel mht spillet, men hun er stilren og går flott i diagonal når hun er i form. I tillegg er klassiskdelen her noe lettere enn den i fri. Smadret jo alle i den finske åpningen i Mounio (mellom annet Niskanen) i klassisk så litt rart at hun ikke fikk de thelt til på 10k i Ruka. Men forrige sesong var hun omtrent på pallen i samttlige løp i klassisk med seieren i Trondheim for et snaut år siden som høydepunktet. Få, om noen, går bedre og mer stilrent enn henne når hun er i form og at Frida Karlsson ikke går (som smadert alt og alle i ruka) er en kjempefordel mht å være med hele veien. Dagens by far beste spill!
H2h
* Jenssen slår Fjorden Ree @ 2.6 (hot.het, boabet)
* H. Krüger slår L. Nyenget @ 2.45 (Boabet, casumo)
* Desloges slår Ruuskanen @ 2.12 (coolbet)
* Andersson slår Ø. Slind @ 2,28 (coolbet)
* Carl slår Sundling @ 2.52 (Betsafe)
* Laukli slår Dolci @ 2 (Betsafe, hot.bet)
* Brennan slår K. Kiskanen @ 2,28 (coolbet)
Skiskyting, fellesstarter (15km og 12.5k) fra Kontiolahti
* Horn slår Kühn @ 2 (hot.bet)
* Riethmüller slår Bionaz @ 1.83 (hot.bet)
* Mandzyn slår C. Wright @ 2.05 (coolbet)
* Michelon slår Braisaz @ 2.55 (casumo, boabet)
* Häcki slår Hauser @ 2.55 (Casumo, Boabet)
* Lie slåe Minkkinen @ 2,18 (coolbet)
* Voigt slår Knotten @ 1.92 (coolbet)
Storslalåm fra Beaver Creek
* River Radamus, 52/15 (Betsafe gruppen)
Vi venter kanskje enda på at Radamus skal blomstre for fullt i VC. Tok dog en pallplass på hjemmebane forrige sesong i tillegg til en 4. plass. Fin 8. plass i Super G her i går og han liker bakken og snøforholdene samtidig som formen er bra. Åpnet sesongen med å bli nr 11 i Sölden og den aggressive kjørestilen hans bør passe bra her.
H2h
* Maes slår Haaser @ 2.55 (coolbet)
* Brennsteiner slår Haugan @ 1.93 (Boabet, Casumo)
Auf geht's!