Plutselig lĂžrdag igjen đŸ»


Miradoli-spillet torsdag var/er et klassisk eksempel (ett av mange) pĂ„ spill som smeller inn rennet/dagen etter. Dessverre ikke noe mer damealpint denne helgen, og selv om det er svĂŠrt vrient Ă„ fĂ„ inn vinnerspill (sĂŠrlig i langrenn) sĂ„ gir vi det en sjanse lĂžrdag og sĂžndag og hĂ„per pĂ„ det beste 🙏💰


StorslalÄm fra Hafjell (09:30)

* Manuel Feller @ 101/35 (Spinny, Qbet, Nr1bet)

Feller i storslalÄm er litt som Steen Olsen i slalÄm denne vinteren. Han har underprestert i forhold til hva han egentlig er god for. Men med meget bra slalÄm siste rennene (2, 4 og 3 siste tren renn) sÄ er det neppe noe Ä si pÄ selvtilliten og Feller er jo en sÞnn lÞper som kan kline til nÄr man minst venter det. Ryggproblemene han har slitt med tidligere preger han ikke pÄ samme mÄte lenger heller sÄ ingen unnskyldninger her. Etter Ä ha vÊrt pÄ pallen to ganger forrige sesong har han bare kommet til mÄl og tatt poeng i to RENN denne vinteren sÄ sÄnn sett kan det virke galskap Ä spille han. Men undervurder aldri Feller!

H2h

* Brennsteiner slÄr Schwarz @ 1.87 (Spinny)

* Tumler slÄr Haaser @ 2.05 (Spinny)

* Verdu slÄr Favrot @ 1.8 (Spinny)

* De Aliprandini slÄr Haugan @ 2.1 (Casumo)

* Radamus slÄr Feurstein @ 1.82 (Casumo)


Langrenn 18,6 km klassisk intervallstart fra Holmenkollen (11:30/14:00)

* Johanna Matintalo pall @ 26 (Casumo, Coolbet)

* Edwin Anger topp 3 @ 11 (Coolbet, NT med 10) 

PrĂžver den finske klassiskeksperten da noen av de beste (Karlsson, Sundling) mangler og med en lĂžype som er lettere enn det som fĂžrst var planlagt grunnet snĂžmangel. NĂ„ har ikke Matintalo klart Ă„ fĂžlge opp forrige sesong da hun mellom annet var nr 2 pĂ„ 10k klassisk i Falun etter Ă„ ha blitt nr 5 pĂ„ 20k hjemme i Lahti bare 12 dager tidligere. Og det er jo lov Ă„ hĂ„pe at hun finner tilbake til noe av den superformen pĂ„ tampen av forrige sesong ogsĂ„ nĂ„ nĂ„r andre er slitne. For hun gikk lite i VM og 10. plass pĂ„ 10km der var helt ok, dog var stafettetappen ikke allverden. Ble 8 pĂ„ femmilen her i Kollen for ett Ă„r siden da hun han med gruppen bak suverene Karlsson nesten helt inn. SĂ„ ja, lĂžypene harm, sĂŠrlig nĂ„r det blir fĂŠrre hĂžydemeter, passer henne bra. 

Valgte fĂžrst Ă„ droppe spill pĂ„ herresiden, men synes drĂžyt 10 pĂ„ Edwin Anger pall er kneppet for hĂžyt. mange av de han gĂ„r mot gikk jo femmil i VM bare for en uke siden, en distanse Anger ikke gikk. han leverte dessuten meget bra med 4. plass pĂ„ 10 klassisk i VM og har egentlig bare blitt bedre og bedre pĂ„ distanse utover i sesongen. Med en lettere lĂžype enn normalt her i Kollen sĂ„ ville det ikke overraske om Anger tar sin fĂžrste pallplass i karrieren pĂ„ distanse. 

H2h

* Hennig slÄr Carl @ 2.1 (Casumo, Kulbett)

* Øyre Slind slÄr Andersson @ 2.48 (Betsafe)

* Ø. Amundsen slĂ„r Sannes @ 2.5 (NT) 


* Golberg slĂ„r H. KrĂŒger @ 1.85 (Betsafe, GĂžts)

* Moch slÄr Desloges @ 2 (Betsafe, Guts)

* FÀhndrich slÄr M. Westgaard @ 2.25 (NT)

* Poromaa slĂ„r Ø. Amundsen @ 1.8 (NT) 


Skiskyting 12.5 km Fellesstart fra Pokljuka (13:35)

* Lisa Theresa Hauser @ 65/21 (Norsk Tipping, Spinbookie)

Hauser hadde en fryktelig svak sesong i fjor, men har slÄtt litt tilbake denne vinteren selv om det er et stykke opp til toppsesongene hennes i 20/21 og 21/22 da hun mellom annet ble verdensmester pÄ fellesstart nettopp her i Pokljuka og tok flere verdenscupseire. I det samme VM ble hun ogsÄ to pÄ jaktstarten og 4 pÄ normalen sÄ det er et sted hun har svÊrt gode minner fra. Gikk ok i VM, men fikk dÄrlig betalt pÄ skytebanen. Bedre i Nove Mesto sist uke hvor hun ble sÄ bra som nr fem pÄ sprinten etter Ä ha skutt fullt hus (11 pÄ jakten etter tre bom, alle pÄ stÄ) Østerrikerne har bra ski pÄ dette trÄe fÞret og det er meldt sludd/snÞ i morgen som gjÞr det tÞft Ä gÄ i front. Og Hauser (91& ligg/83% stÄ) er jo en lÞper som har kapasitet til Ä fylle, som da hun ble verdensmester, pÄ en maksdag.

H2h

* Kirkeeide slÄr Grotian @ 2.18 (Casumo)

* Hauser slÄr Tandrevold @ 2.08 (Betsolid, Guts)

* Jeanmonot slÄr Simon @ 2 (Casumo, Coolbet)

* Tannheimer slÄr Magnusson @ 2.1 (Casumo)

* Knotten slÄr Lien @ 2.25 (Norsk Tipping)

* A. Gassparin slĂ„r Carrara @ 2.25 (NT) 


Skiskyting 15 km fellesstart fra Pokljuka (15:45)

* Tero SeppÀlÀ @ 151/35 (Casumo, Norsk Tipping ++)

Tero SeppĂ€lĂ€ viser glimt av formen han hadde for noen Ă„r tilbake da han snuste pĂ„ pallen ved flere anledninger. Har dog aldri vĂŠrt pĂ„ pallen individuelt, men sammen med Suvi Minkkinen tok han en minneverdig seier i single mixed i Oberhof pĂ„ nyĂ„ret. Og skytemessig har det sett bedre ut for finnen siste ukene. SkjĂžt 18/20 pĂ„ kort-normalen her og pĂ„ fellesstarten i VM skjĂžt han 19 treff og ble nr 9. Mangler kanskje det lille ekstra, man om han er i posisjon ut fra siste skyting; hvem vet hva han er i stand til (viste jo noe av det da han sikret seieren i single mixed'en) Og SeppĂ€lĂ€ er jo en lĂžper som KAN finne pĂ„ Ă„ skyte 19/20 treff. Merk at Johannes T. BĂže IKKE gĂ„r. 

H2h

* SeppÀlÀ slÄr Lombardot @ 1.96 (Spinny)

* Fak slĂ„r Ponsiluoma  1.93 (Spinny)

* Giacomel slÄr F. Maillet @ 1.95 (Casumo)

* Tarjei BÞe slÄr Frey @ 2.1 (Casumo - andre rundt 1,65)

* StrĂžmsheim slĂ„r Dale-Skjevdal @ 2.1 (Norsk Tipping) 


Skiflygning fra Vikersund (10:45/16:35)

* Klinec slÄr Freitag @ 2.1 (NT)

* Loutitt slÄr Seifriedsberger @ 1.65 (NT)

* Ito slÄr Seifriedsberger @ 1.75 (NT)

* Rautionaho slÄr Strate @ 1.95 (NT)


* Pius Paschke beste tysker @ 10 (Coolbet)

* Jakun Wolny beste polakk @ 7.5 (Coolbet)

* Lanisek slÄr Wellinger @ 2 (Coolbet)

* Deschwanden slĂ„r Raimund  1.85 (Coolbet)

* Eisenbichler slÄr Stoch @ 2.1 (Coolbet)

* Fettner slĂ„e Geiger @ 1.95 (Coolbet) 

* Paschke slÄr Raimund @ 2 (Coolbet)

* Lanisek slĂ„r Kobayashi @ 2.1 (Coolbet) 


Auf geht's! 


Publisert: 14.03.2025, 19:21


Andre artikler