#Langtidsferie med Vitus

Åse
Åse Westlye

#Vi er på en 3 ukers ferie i den lille kystbyen Benalmadena. Den ligger mellom Malaga og Torremolinos på solkysten. Hotellet vårt heter Aloy, og er stort og høyt med en flott beliggenhet nær havet. Her kan du gå på strandpromenaden i begge retninger. Det er fine fellesrom og bassenger med solstoler. Rommet vårt er nokså lite, og badet er ekstra trangt med dusj i badekar som er veldig upraktisk. Maten på hotellet er variert og veldig god buffet. Det er sol og fint vær om dagen, men temmelig kaldt om kvelden med sur vind. Glad jeg har god ulljakke. 

Nå har vi vært her en uke, og begynner å bli vant til det. Det er fint å ligge på solseng på hotellets uteområder om dagen. Og turstier finnes i begge retninger. Maten er veldig god og variert. 

Det er også kjekt at det er mye liv, og det er god buss og togforbindelse til nærliggende byer. 



Utflukt til Malaga. Dey er jo en flott by med mye historie. Vi hadde en veldig god guide som fortalte om selvopplevd Francotid og mye mer. Veldig interessant. Her er byens kjente kunstner Picasso. 

God mat på hotel Aloy. 

Lekkert tilberedt


I dag har vi vært på kjøretur til Gibraltar. Det var helt uinteressant. Taubanen opp til klippen var ikke i bruk så vi hadde ikke annet å gjøre enn å gå opp og ned en kjedelig hovedgate i 4 timer. Det var helt mislykket. Gammelt og slitt sted, og sykt at Storbritannia tviholder på dette. Det burde vært spansk. Unaturlig som det er nå. Vi reiser aldri tilbake! ☹️

Det er flott å gå på turstien langs sjøen mot Torremolinos. Her ligger fine hoteller, og stranden er nydelig og forlokkende. 

I dag har vi gått 8 km langs havet tur retur Belmadena til Torremolinos. Været var helt perfekt, sol og stille. Vi så seilskuta/skoleskipet Christian Radic som seilte forbi her i dag. De er på vei til Madeira. Vi så dem da vi var i Malaga for noen dager siden. Det er så fint her! Vi synes vi har det veldig fint. Gleder oss til å gå til dekket bord hver dag, og klarer oss med to måltider til dagen. Har litt pålegg og drikke i kjøleskapet, og kjøper av og til en bagette hvis vi får lyst på noe. 

Mot Belmadena, står i Torremolinos. 


Publisert: 25.11.2025, 16:31


Andre artikler