Raw kiwi kake!

Lillian Nilsen Berg
Jeg lagde meg ofte raw food kaker før,så nå var det endelig på tide å lage seg igjen.jeg synes det er veldig enkelt å lage raw food kake og det er faktisk deilig å tenke på at kaken ikke skal inn i ovnen.bare sette den rett i fryseren og eller kjøleskap rett å slett.også godt å tenke på at den er sunn også.så man kan faktisk spise slik kake til frokost.men forrdi om den er sunn,så kan den inneholde masse fett(sunt fett) så man trenger ikke overdrive å spise hele kaka på en gang liksom.hehe.
når jeg er på store selskap der det serveres kaker er det svært lite variasjon synes jeg.,det skulle også vært mulig for en med gluten allergi å spise.en veganer.en med nøtte allergi og en som vil ha en sunn kake.
uansett om du vil prøve kiwi kake du også så skal du få oppskriften(jeg fant oppskriften i boka kake boka,forfatteren driver oslo raw,så er du i Oslo og vil ha sunn kake anbefaler jeg virkelig kafeen,jeg blir ikke betalt for å si det så jeg skriver ikke at dette er annonse eller noe slike ting.bare en anbefalning fra meg til dere)
DU TRENGER:
bunn:
1 dl hampfrø( jeg kjøpte på innvandrer butikk,men du får kjøpt på nettet og på helsekost og kanskje enkelte matbutikker som obs og meny?)
1 dl gresskarfrø
1 dl kokosmasse
2 skrelte kiwi
4 ss agavesirup
FYLL:
7 skrelte kiwi
4 ss agavesirup eller honning( jeg bruker rå honning)
4 dl cashewnøtter
2dl frossen spinat
1 dl smeltet kokosolje
1 ts vaniljepulver

FREMGANGSMÅTE:
ha alle ingrediensene til bunnen i en food prosessor og kjør til klissete deig.klem ut formen. så mikser du sammen fyllet og smører på og pynter med kiwi og kokos.sett kake i fryseren til det har stivnet.jeg satt den i fryseren i går kveld,så spiste jeg et kakestykke sammen med en smoothie til frokosten idag faktisk.
tåler du ikke nøtter?:da kan du bytte ut nøtter med 2 avokado eller 3 dl kokoskrem.
