På tide med fargerik frokost igjen!

Lillian Nilsen Berg
Som nevnt mange ganger tidligere så elsker jeg måltider som har masse farger i seg.å idag var det på tide med en fargerik frokost igjen.

den siste tiden har jeg stort sett spist nice cream til frokost som da består av frossen frukt og bær som jeg moser i en food prosessor og lager som en slags iskrem.jeg starter alltid dagen min med frukt.i forbindelse med trening også er det frukt jeg trenger for å trene hardt.banan er gjerne favoritten her.over til dagens frokost.
LAG PÅ LAG NICE CREAM:
grønn:banan,spinat,grønnkål,ananas,mango.
rosa:banan og rosa dragefrukt
gul:banan,mango,ananas og gurkemeie.

pyntet med vill blåbær og pasjonsfrukt<3
så enkelt å lage og så godt.det er riktignok ikke vær dag jeg lager måltidet så fancy som dette..jeg spiser som regel minimum et halvt kg frukt og bær til frokost om ikke mer.men viktig å huske på at blåbær for eksempel metter ikke så mye over tid,så smart valg å velge for eksempel banan som den frukta du kanskje tar mest av da den metter en del mer blant annet.men har du frukt frykt som desverre mange mennesker har,så tør du sikkert ikke å spise frukt til frokost.men det er isåfall synd for du går glipp av så god mat og frukt har så mange gode egenskaper for deg.så virkelig synd om frukt frykten skal stoppe deg.