Pernille's fristelser

Pernille Nilsen
Nei, dette var litt tulletekst. Jeg er bare litt inspirert fra TV serien "Ida's fristelser" som jeg ser på fra tid til annen. Det er så mye lekkert den unge jenta tryller fram med et lurt smil om munnen og flørtende øyne. Det ser jo bare SÅ godt ut !! Ida selv er jo slank som en lilje, så ikke begriper jeg hvordan hun kan lage så mye godt å klare det. Uansett (dette sier jeg ofte) gikk jeg til innkjøp av denne boken på Mammut salget.

Så i dag tenkte jeg at jammen skal jeg ikke lage noe både lekkert og godt jeg også. Jeg hadde også blitt lokket/lurt på facebook til å kjøpe noen sprøytetupper som skulle lage blomster motiver når en hadde i fyllkrem. Jeg bestemte meg derfor for å lage blåbærmuffins med sitronkrem og så kunne jeg bruke disse formene og teste det ut. Det skulle jo bli altslags blomster fra roser til tulipaner og ja gud vet hva.
Det har blitt noen timer på kjøkken i dag. Sprøyteformene virket ikke med så bløt krem som dette fyllet var, men etter en stund i kjøleskapet var den noenlunde grei til å sprøyte ut. Det ble jo ikke akkurat slik som på facebook, men men. Jeg må jo si at disse muffinsene er de BESTE muffinsene jeg har smakt i mitt liv. En myk muffins med en nydelig sitronkrem oppå. Helt fantastisk og alle som smakte synes det sammen
. 
Oppskriften på disse : http://idagranjansen.com/oppskrifter/cupcakes-med-blabaer-og-sitronfrosting-2
Jeg laget også rundstykker fra denne boken. Det var nå en litt rar oppskrift og jeg måtte doble melmengden, men resultatet ble i alle fall luftige og flotte rundstykker. De skal vi kose oss med i helgen. Jeg hevet de under plast og etterhevet de også under plast. Dette gjorde at de ble kjempestore og luftige og ikke harde oppå. Disse kommer jeg nok til å lage igjen for de ble veldig så lekre.


Nei, jeg kan nok ikke stille i klassen med denne unge damen enda, men det var utrolig mye godt å lage fra boken. Tror jeg skal prøve mye der framover våren.