En måned med Storytel

Pernille
Pernille Nilsen

Jeg er veldig glad i bøker, og det å ha et en bok på nattbordet er et MUST. Det er et barometer for når jeg er trøtt nok til å sovne. Jeg har alltid likt å lese, og biblioteket på Kristianslyst ungdomsskole var mitt annet hjem når jeg vokste opp. Lykken var stor når jeg oppdaget en ny bok av Evy Bøgenes, eller FEM serien. Siden det har jeg alltid lest, og nå er biblioteket i byen mitt annet hjem. Både meg og Sigvald er på biblioteket mange ganger i uka. Vi låner alt fra bøker til filmer og blader.

For en tid siden var jeg medlem av Storytel. Storytel er en app hvor man kan høre lydbøker på mobilen. Man kan søke blandt mange tusen bøker og laste ned 5 stk om gangen offline. Dette er en betalingsapp og den koster rundt 179,- pr måned. Dette er for mye synes jeg i allefall når bøkene ikke akkurat er de nyeste og de du har mest lyst å lese. Jeg er jo som sagt medlem av fire bokklubber og holder meg hele tiden orientert om de nyeste bøkene som kommer, og de er altså ikke på Storytel.

Imidlertid kom et godt tilbud i mars om å betale kun 9,- for en måned på Storytel og da slo jeg til. Så denne måneden har jeg pløyd gjennom mange bøker. Det er jo veldig kjekt å høre på lydbok når en går tur, jobber i hagen eller gjør husarbeid. Men, nå etter en  måned sa jeg opp medlemskapet. Jeg gikk litt lei. Av og til kan stemmen på de som leser også være ganske så irriterende og ødelegge hele boka. Jeg går tilbake til vanlige bøker som jeg reserverer og låner på biblioteket.

Dette er bøker jeg har hørt på Storytel som var gode, men kanskje litt kjedelige :

Håkan Nesser sin bok var helt OK. Den var faktisk så spennende på slutten at jeg måtte gå ørten runder rundt Lundsneset for å høre slutten.

Jeg oppdaget Nina Lykke i vinterferien, og har denne måneden lest to bøker av henne. Hun skriver knallgodt, selv om "Nei og atter nei" er den desidert beste. Dette er de bøkene jeg har lest i fast format, som nok er det jeg liker best. Et par hobby/matlagingsbøker hører også med.

Hvis du har lyst å teste ut Storytel i påsken kan du ha den gratis i en måned nå med å gå inn på dette tilbudet. Det er jo kjekt å prøve, i alle fall når det ikke koster noe. Bare husk å si det opp i tide :

https://www.storytel.no/campaignCodePage.action?campaignCode=kamille&utm_source=kamille&utm_medium=organic&utm_campaign=campaignsite&fus=campaignsite&fusx=kamille


Publisert: 05.04.2017, 02:30


Andre artikler