April puslerier

Pernille Nilsen
Ja nå nærmer vi oss slutten av april også. Ukene bare flyr. Er det en ting jeg føler på når jeg ikke jobber så er det fraværet av følelsen av tid og dato. Alt glir liksom sammen, og før jeg vet ordet av det har en ny måned passert. Slik var det ikke når jeg jobbet. Da visste jeg nøyaktig hva dato vi hadde, hvor lenge det var til ferie, hvordan ferien skulle spres utover året og nesten hva klokken var til enhver tid.

Vel, det var det nå ingen grunn til å klage over!! I dag er jeg som vanlig supertidlig oppe og tenkte å legge ut hva jeg har puslet med i april måned på håndarbeidsfronten. Jeg strikket en jakke i MYK tidligere i vinter, men den fikk min mor til 80 års dagen i mars. Den var et ork å strikke, men mor var så fornøyd at jeg tenkte at kanskje jeg skulle strikke meg en jeg også. Som tenkt så gjort. Så i disse ukene har jeg strikket meg min egen kosejakke. Denne gangen koste jeg meg også mye mer når jeg strikket, men jeg skal ikke legge skjul på at det var tungt og litt arbeid også. I helgen kunne jeg imidlertidig ta den i bruk på hytta, og da var jeg ikke i tvil - dette kom til å bli min beste jakke ever. Den er så lun og deilig og ganske så stor også. Men det er bare herlig at den er litt romslig, det skal en kosejakke være. Sigvald fikk også prøve den, og nå vil han ha en også. Jeg har en del koksgrått MYK garn igjen, så det skal nå bli ei råd. Nå legger jeg imidlertid MYK garnet tilside så får vi se til vinteren.

Ellers strikket jeg meg en bomullstopp i garnet Paris fra Drops. Jeg hadde litt restegarn liggende etter en genser som aldri ble noe av og så jeg tenkte jeg skulle få avsetning på det. Jeg diktet i grunnen toppen mens den var på pinnene, men den ble ikke så aller verst og jeg har faktisk brukt den en del. Toppen er den jeg har på det øverste bilde.

Nå har jeg begynt på ikke mindre enn to gensere samtidig. Jeg må ha en lettstrikket som jeg kan ta med meg på besøk og strikke kafe, og en som jeg kan bryne meg litt på og som krever litt mer ro. Line Langmo genseren har jeg hatt lyst å strikke lenge, men har rett og slett ikke tatt meg råd til den. Nå gjorde jeg akkurat det, og selv om den ble litt dyr i garn så ser jeg at den blir skikkelig lekker og frisk. Gleder meg til å få den ferdig.


Den andre genseren jeg har på pinnene er rester av garn fra en Farmen genser jeg stikket i fjor. Jeg kjøpte alt for mye bringebær rødt Tumi garn på Husfliden, og har hatt lyst å strikke noe mer av det siden jeg ferdigstilte den forrige genseren. Det er et supertynt garn å strikke i, men veldig godt på pinnene. I mangel av fantasi strikker jeg nå nok en Farmen genser så får vi se om jeg gir bort den første. Jeg har ikke brukt den enda, da den ble i minste laget til meg (følte jeg i alle fall).
Vel dagen i dag går i strikking. Nå skal jeg nemlig ned til byen klokken tolv på strikke kafe på Magiske Masker. De skal nå begynne å ha stikke kafe på dagtid. Denne gangen var det bare plass til 20 stk, men heldigvis ble jeg tipset så jeg fikk meldt meg på i tide.