Lazy days in Mevagissey

Pernille
Pernille Nilsen

Finværet fortsetter og nå måtte vi chille (som ungdommen sier) litt i byen «vår». En kan ikke farte på utflukt hver dag.  Dessuten blir det nesten litt som å gå over bekken etter vann når vi er i denne utrolig VAKRE byen. 

V ruslet ned til sentrum etter frokost.  Turen tar bare fem minutter, men går nedover den bratteste gaten jeg har gått ned, da hotellet ligger på en høyde.  

Sentrum består av koselige småbutikker, puber og restauranter.  Akkurat det en trenger.  Ingen supermarkeder eller høyhus.

 Etter litt shopping hadde vi lunch på verdens koseligste bakeri.  Det er det fineste jeg noengang har sett.

 

 

Etter noen runder (det er ikke store byen) handlet vi med oss drikke og dro til stranden.  Jeg i nyinnkjøpt hatt ha ha. 

Veien til stranden var om mulig enda brattere enn ned til byen. Her var det derfor nesten ikke folk, noe som passet oss utmerket. Vi badet og koste oss et par timer. 

 

Om kvelden «trillet». vi ned til sentrum igjen og hadde oss middag.  De fleste restaurantene er samlet i den nydelige havna. På kvelden er dessuten lyset så vakkert at det er breathtaking, som de sier her. Det er ren nytelse å sette seg på en benk ved havna og bare nyte synet, og ikke minst lyden av alle måkene.  Dette er en ekte fiskelandsby. Her lever de av å fiske, og den ene fiskebåten etter den andre kommer tuffende inn med dagens fangst

En herlig avslapoende dag, nå er vi klar for Charlestown i morgen.  


Publisert: 16.07.2018, 08:36


Andre artikler